25 April 2024
Motocross 2015

3oς αγώνας Παν. Πρ. Motocross 2015, Στην κορυφή Κουζής – Τουρατζίδης. Αποτελέσματα

Ο 3oς αγώνας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Motocross 2015 πραγματοποιήθηκε στην πίστα ΜΧPARK ΠΡΙΝΟΥ των Τρικάλων, που διοργανώθηκε από το Αθλητικό Σωματείο ΜΟΛΕΚ με μεγάλο νικητή τον Παναγιώτη Κουζή στην ΜΧ1 και τον Γιάννη Τουρατζίδη στην ΜΧ2.

Ο Σταμάτης Δημολιάνης κέρδισε στην ΟΡΕΝ, ενώ ο Ανδρέας Ανδρέου στην ΜΧ85, ο Αντώνης Σάγμαλής στην ΜΧ65, ο Φραγκίσκος Ζούνης στην ΜΧ2Τ και ο Κωνσταντίνος Ντούζος στα Quad.

kouzis
Στην κατηγορία MX1 μια ακόμα διπλή νίκη έκανε ο Παναγιώτης Κουζής στα Τρίκαλα που παρέμεινε αήττητος και στην κορυφή της βαθμολογίας. Στην δεύτερη θέση και στα δυο σκέλη τερμάτισε ο Άρης Τσαρνάς, ενώ ο Δημήτρης Κοντολέτας τερμάτισε στην 3η θέση και στα δυο σκέλη.

5DM33685

Στην MX2 ο περσινός πρωταθλητής Γιάννης Τουρατζίδης έκανε μια νίκη, την πρώτη του για φέτος και μια 2η θέση και ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου, ενώ συγχρόνως σκαρφάλωσε στην κορυφή της βαθμολογίας. Δεύτερος ο Γιώργος Αρβανίτης με μια 2η και μια 3η θέση, ενώ στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε ο Βούλγαρος Vasev με μια 3η και μια 2η θέση.

5DM33690

Στην κατηγορία OPEN νικητής και στα δυο σκέλη ο περσινός πρωταθλητής Σταμάτης Δημολιάνης, ενώ στην δεύτερη θέση ο Χρήστος Τομαράς με δύο δεύτερες θέσεις, ενώ το βάθρο συμπλήρωσε ο Αλέκος Καρανάσης με δύο τρίτες θέσεις.
Μεγάλη απουσία του Σταμάτη Λυρίου που τραυματίστηκε στην προπόνηση και έτσι έχασε τον 3ο γύρο!

Τον πρώτο τους αγώνα έδωσαν για φέτος τα Quad όπου κέρδισε ο Κωνσταντίνος Ντούζος με μια 3η και μια 1η θέση, ενώ δεύτερος ήταν ο περσινός πρωταθλητής Γιώργος Καπέλης με μια 1η και μια 3η θέση. Το βάθρο συμπλήρωσε ο Σπύρος Μπίρλης με δύο δεύτερες θέσεις.