Παν.Πρ.Ταχ. 2021

O Δημήτρης Καρακώστας κέρδισε τον 4ο αγώνα και το ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ στην SUPERSPORT του ΠΠΤ 2021 στα Μέγαρα

Ο Δημήτρης Καρακώστας  κέρδισε και τον 4ο αγώνα της σεζόν για την κατηγορία Supersport, που του χαρίζει και τον τίτλο του πρωταθλητή για τρίτη συνεχομένη φορά στην κατηγορία, κάτι που γίνεται για πρώτη φορά σε αυτή την ηλικία!

Ο Δημήτρης Καρακώστας  (Honda CBR 600) συνέχισε την φοβερή του πορεία των τριών τελευταίων χρονών κερδίζοντας τον τρίτο συνεχόμενο τίτλο, κερδίζοντας τον 4ο αγώνα της σεζόν και κάνοντας μια διαφορά βαθμών από τον δεύτερο που του εξασφαλίζει τον τίτλο με έναν αγώνα να απομένει!

Στην δεύτερη θέση τερμάτισε ο μικρός  Γιάννης Περιστεράς (Yamaha R6 600) που έτρεξε για δεύτερη φορά στην κατηγορία σήμερα, και μετά τον χθεσινό πρώτο του βάθρο, σήμερα ανεβαίνει και πάλι, αλλά σε μια θέση ψηλότερα!

Στην 3η θέση κλείνοντας το βάθρο του 4ου αγώνα τερμάτισε ο οδηγός από την Κρήτη, Τάσος Σκυριανόγλου (Yamaha R6 600).

Ο Μενέλαος Κοντογιάννης (Honda CBR 600) τερμάτισε 4ος, μπροστά από τον  Νίκο Γεωργόπουλο (Honda CBR 600) που στον δεύτερο του αγώνα στην κατηγορία βελτίωσε την θέση του από τον  χθεσινό αγώνα!

Ο Γιάννης Τζωρτζόπουλος (Honda CBR 600)  κλείνει την πρώτη εξάδα.

Στην 7η θέση τερμάτισε ο Αλεξ Παπαγεωργίου που αντιμετώπισε μάλλον κάποιο τεχνικό πρόβλημα και δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τους πρώτους και έτσι προσπάθησε και πήρε την καρό σημαία του τερματισμού.