16 April 2024
Motocross 2018

Ο Κουζής νικητής του 2ου αγώνα Motocross στο Άργος – Αποτελέσματα

Ο δεύτερος αγώνας της χρονιάς για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Motocross έγινε στην πίστα του Άργους.

Στην MX 1 μεγάλος νικητής για άλλη μια φορά ο δεκαπέντε φορές πρωταθλητής Ελλάδος, Παναγιώτης Κουζής (1-1), ενώ στην δεύτερη θέση ο  Αργύρης Τσαρνάς (4-2), ενώ το βάθρο συμπλήρωσε ο Δημήτρης Κοντολέτας (3-3), ενω ο Τουρατζίδης που ήρθε δεύτερος στο πρώτο σκέλος, είχε πτώση στο δεύτερο σκέλος και τερμάτισε έβδομος.

Στην ΜΧ2 νικητής ήταν ο Νίκος Λυρίου(1-1) που κέρδισε και τα δυο σκέλη, ενώ δεύτερος ήταν ο Κωνσταντίνος Μπετίνης (3-2) και τρίτος ο Αλέξανδρος Γεωργαντάς (2-4)

Στην OPEN νικητής ήταν ο Σάββας Σάββα (1-1) που κέρδισε και τα δυο σκέλη, με δεύτερο τον Βασίλης Πακαταρίδης (3-2)  τον τρίτο τον Σταμάτης Δημολιάνης (4-3).

Στην κατηγορία MX85, νικητής ήταν ο Μάριος Κανάκης (1-1), όπου κέρδισε και τα δυο σκέλη μπροστά από τους Γιώργο Μαυράκη (2-2) και τον Νικό Κοσιαβέλο (4-3).

Στην κατηγορία ΜΧ65, νίκησε ο Δημήτρης Γανωτής (2-1), δεύτερος ο Σωτήρης Φωτάκης   (1-2) και τρίτος ο Μιχάλης Σακελλαρίου (3-3).

Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα των αγώνων.