Motocross 2018

O Παναγιώτης Κουζής έκανε τον καλύτερο χρόνο στις δοκιμές του MX του Άργους – Αποτελέσματα

Ο δεύτερος γύρος του πανελλήνιου πρωταθήματος Motocross ξεκίνησε σήμερα 3 Μαρτίου στο Άργος.

Σήμερα έγιναν τα χρονομετρημένα δοκιμαστικά καθώς και τα πρώτα σκέλη των αγώνων της OPEN, της MX85 και MX65.

Στην MX 1 την pole position κέρδισε ο πολυπρωταθλητής Παναγιώτης Κουζής, με χρόνο 1:38.553, μπροστά απο τον poleman του πρώτου αγώνα, Γιάννη Τουρατζίδη, ο οποίος έκανε 1:39.702. Την κορυφαία τριαδα συμπλήρωσε ο Αργύρης Τσαρνάς με χρόνο 1:39.922.

Στην ΜΧ2 τον καλύτερο χρόνο έκανε ο Νίκος Λυρίου με 1:40.607. Τον δεύτερο καλύτερο χρόνο μόλις 0.390s διαφορά, έκανε ο Αλέξανδρος Γεωργαντάς. Στην τρίτη θέση ήταν ο Φραγκίσμος Ζούνης με 1:43.375.

Σήμερα Σάββατο, έγιναν και τα πρώτα σκέλη των αγώνων της OPEN, της MX85 και MX65.

Στο πρώτο σκέλος της OPEN νικητής ήταν ο poleman Σάββας Σάββα, με δεύτερο τον Βαγγέλης Μπαλάτσος και τρίτο τον Βασίλη Πακαταρίδη.

Στην κατηγορία MX85, νικητής ήταν και πάλι ο Μάριος Κανάκης, μπροστά από τους Γιώργο Μαυράκη και Νικό Κανελλόπουλο.

Στην κατηγορία ΜΧ65, νίκησε ο γρηγορότερος της ημέρας, Σωτήρης Φωτάκης, με δέυτερο τον Δημήτρη Γανωτή και τρίτο τον Μιχάλη Σακελλαρίου.

Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα των αγώνων και των χρονομετρημένων της πρώτης ημέρας του 2ου γύρου στο Άργος