20 April 2024
Παν.Πρ.Ταχ. 2013

Racing 250/125, Συμμετοχές, το δίχρονο κύμμα, 2ος αγώνας Π.Π.Τ. στα Μέγαρα

Racing 250/125, ίσως η κατηγορία την μεγαλύτερη Ιστορία.  Ας ρίξουμε μια ματιά τι γίνεται στην κατηγορία μετά τον συναρπαστικό 1ο αγώνα στην Τρίπολη.

IMG_0145

Βάση των μέχρι τώρα συμμετοχών η  κατηγορία Racing 250/125 έχει 15  δηλωμένες συμμετοχές έναντι των 11 της Τρίπολης, Η μικρή κατηγορία λοιπόν δείχνει να θεριεύει.

Ας δούμε λοιπόν τι έχουμε για αυτόν τον αγώνα με τα έως τώρα δεδομένα.

IMG_8335

Ο Ανδρέας Λεφέβρ  (Λ.Ε.ΜΟΤ.)  με το νούμερο 42 κέρδισε τον πρώτο αγώνα με μια εκπληκτική απόδοση από την αρχή του αγώνα έφυγε μπροστά και δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση. Στα Μέγαρα θα έρθει να διεκδικήσει και πάλι την πρώτη θέση , αλλά αυτή την φορά θα έχει περισσότερους αντίπαλους! Θα τον δούμε λοιπόν να τρέχει με μια ΥΑΜΑΗΑ ΤΖ 250 (SHOEI-SIDI-IXS-WRP-ΧΩΡΙΑΤΙΚΕΣ ΠΙΤΕΣ ΚΥΚΛΟΣ)

IMG_8312

Ο Γιώργος Κίτσος ( ΦΙ.Α.Μ.) με το νούμερο 1  ο περσινός πρωταθλητής κατέβηκε στην Τρίπολη τραυματισμένος και τερμάτισε στην 2η θέση κάνοντας τον ταχύτερο γύρο του αγώνα. Στα Μέγαρα θα διεκδικήσει την επάνοδο του στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου καβαλά ατών HONDA RS 250 (JET OIL-PERISTERAS-GOLDEN GYM-IDS-CLOVER-X LITE-ΚΑ)

IMG_8215

Ο Βασίλης Κανελλόπουλος (ΑΡΤΕΜΙΣ) με το νούμερο 48 τερμάτισε στην 3η θέση στον πρώτο του αγώνα στα 250 κυβικά. Στα Μέγαρα θα προσπαθήσει και πάλι να είναι στην μάχη του βάθρου πάνω στην HONDA RS 250 (YAMAHA MOTODESIGN ΚΟΡΙΝΘΟΣ,KALOGIROS RACING TEAM)

IMG_7421

Ο Αντώνης Αβραμόπουλος  (Μ.Ο.Β.Ε) με το νούμερο 20 τερμάτισε 4ος στον αγώνα της Τρίπολης παίρνοντας και την πρώτη θέση στα 125. Στα Μέγαρα θα προσπαθήσει να κρατήσει αυτήν την πρωτοπορία πάνω στην APRILIA  RSW 125 GP (MOTOGAS RACING-ΒΑΦΕΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ number1)

IMG_7451

Ο Κώστας Σεφέρογλου (Μ.Ο.Β.Ε) με το νούμερο  36 τερμάτισε 5ος στον αγώνα της Τρίπολης πίσω από τον Αβραμόπουλο αφού έδωσαν μάχη σχεδόν σε όλο τον αγώνα μεταξύ τους. Στα Μέγαρα θα έρθει και αυτός να διεκδικήσει την καλύτερη θέση με την APRILIA  RSW 125 GP (MOTOGAS RACING)

IMG_8143

Ο Κωνσταντίνος Λεφέβρ (Λ.Ε.ΜΟΤ.) με το νούμερο 93  τερμάτισε στην 6η θέση πίσω από τα δυο 125αρια. Στα Μέγαρα θα προσπαθήσει να ανέβει ψηλότερα με την ΗΟNDA RS 250 (SHOEI-SIDI-IXS-WRP-ΧΩΡΙΑΤΙΚΕΣ ΠΙΤΕΣ ΚΥΚΛΟΣ)

IMG_0191

Ο Βασίλης Ρούσης (ΑΡΤΕΜΙΣ) με το νούμερο  18 τερμάτισε στην 8η Θέση στον αγώνα της Τρίπολης.. Στα Μέγαρα θα προσπαθήσει για μια καλύτερη θέση πάνω στην YAMAHA TZ 250  (WWW.2STROKERS.COM,ΛΕΦΕΒΡ,ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ,HALARIS)

IMG_9121

Ο Τάσος Αναστασιάδης (Λ.Ε.ΜΟΤ.) με το νούμερο 77  τερμάτισε στον πρώτο αγώνα της χρονιάς στην 9η θέση. Στα Μέγαρα θα προσπαθήσει να ανέβει στην τελική κατάταξη πάνω στο 125αρι του (FANMOTO MOTORCYCLES,2STROKERS.COM,GIORGOS KARAKOSTAS)

IMG_8141

Ο Σπύρος Καραγιάννης (Λ.Ε.ΜΟΤ.) με το νούμερο 73 εγκατέλειψε στην Τρίπολη στον 16ο γύρο. Στα Μέγαρα θα προσπαθήσει για μια καλύτερη εμφάνιση πάνω στο 250αρι του (BERING,WHEEL CITY)

Στον αγώνα των Μεγάρων θα έχουμε έξι  νέες συμμετοχές που δεν έτρεξαν στον πρώτο αγώνα της Τρίπολης.

Ο Ανδρέας Ψυχογιός (ΑΡΤΕΜΙΣ) με το νούμερο 43 θα τρέξει στον δεύτερο αγώνα επανερχόμενος στους αγώνες και όπως χαρακτηριστικά είπε «στην κατηγορία που τον γέννησε» με ένα YAMAHA TZ 250 (ΨΥΧΟΓΥΙΟΣ TYRES RACING TEAM , VGR)

Ο Λάμπρος Τσώκος (Λ.Ε.ΜΟΤ.) με το νούμερο 11 θα τρέξει με YAMAHA TZ 250 (TSOKOS RACING-YAMAHA-PERISTERAS-TZORTZOPOULOS-ΚΑΛΙ)

Ο Γιάννης Μάστορης (Λ.Ε.ΜΟΤ.) με το νούμερο 21 θα τρέξει με HONDA RS 250 (ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ)

Ο Βασίλης Στάμου (Α.Μ.ΛΕ.Χ) με το νούμερο 33  θα τρέξει με SUZUKI RGV 250 (ΜΟΤΟ ΓΕΡΑΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ-2 STROCKERS.COM)

Ο Λέανδρος Ντότσικας (Λ.Ε.ΜΟΤ.) με το νούμερο 58  θα τρέξει με 250 (TSOKOS RACING-YAMAHA-PERISTERAS-TZORTZOPOULOS-ΚΑΛΛ)

Ο Στράτος Χρονόπουλος (Λ.Ε.ΜΟΤ.) με το νούμερο 65  θα τρέξει με HONDA RS 125 (ATHENS RACING CENTER CRONOPOULOS-TAKAKIA CL BRAKES)

Δεν είναι στην λίστα συμμέτοχων ο Γιάννης Κόλλιας και ο Νίκος Πριόνας που έλαβαν μέρος στον 1ο αγώνα της Τρίπολης.