19 April 2024
Παν.Πρ.Ταχ. 2013

SuperSport Συμμετοχές,το Super Θέαμα, 2ος αγώνας Π.Π.Τ. στα Μέγαρα

SuperSport , ίσως η κατηγορία με το περισσότερο θέαμα. Ήδη από την Τρίπολη είδαμε ότι φέτος δεν θα είναι τα πράγματα εύκολα για κανέναν που θα θέλει να είναι στο βάθρο αλλά και κοντά στην κορυφή. Ας ρίξουμε μια ματιά τι γίνεται στην κατηγορία SuperSport μετά τον συναρπαστικό 1ο αγώνα στην Τρίπολη.

IMG_8408

Βάση των μέχρι τώρα συμμετοχών η  κατηγορία SuperSport  έχει 17 δηλωμένες συμμετοχές έναντι των 16 της Τρίπολης, αυτό όμως  μπορεί να αλλάξει αφού μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή πρακτικά μέχρι απόψε το βράδυ.

Οι απουσίες που είδαμε στις έως τώρα συμμέτοχες είναι μόνο του Γιώργου Καρακώστα , ενώ βλέπουμε 2 νέες συμμετοχές : Περιστεράς , Δούκας,  .

Ας δούμε λοιπόν τι έχουμε για αυτόν τον αγώνα με τα έως τώρα δεδομένα.

IMG_8849

Ο Βαγγέλης Καρακατσάνης με το νούμερο 3, νικητής του 1ου αγώνα της Τρίπολης, Ο Καρακατσάνης έκανε ένα εκπληκτικό αγώνα μέχρι το τέλος και άντεξε στις επιθέσεις των αντιπάλων του μέχρι που πήρε την καρό σημαία. Στα Μέγαρα άρχετε με το ατού του νικητή την καλή ψυχολογία και το πλεονέκτημα των βαθμών για να κάνει δυο καλούς αγώνες να υπερασπιστεί την πρώτη θέση και να φέρει τα καλυτέρα αποτελέσματα για αυτόν και την ομάδα του πάνω στην CBR 600 (Mixopoulos energy team  ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ-KOST PARTS-SHOEI-INTRAMOTO-CL B ).

IMG_8826

Ο Σάκης Συνιώρης  με το νούμερο 95  τερμάτισε 2ος  στον αγώνα της Τρίπολης μια ανάσα πίσω από τον πρώτο Καρακατσάνη πετυχαίνοντας και τον ταχύτερο γύρο του αγώνα. Στα Μέγαρα άρχετε με καλή ψυχολογία και την τεράστια εμπειρία του αλλά και με τον αέρα της νίκης στον περσινό τελευταίο αγώνα καβάλα πάνω στην  CBR 600 (S1NIORIS RACING,FRAGOS TECHNICAL SUPPORT,SHOEI,IXS) με αλλαγμένη λίγο την δομή της ομάδα από ότι παρατηρούμε.

IMG_8657

Ο Γρηγόρης Παναγιωτόπουλος  πρωταθλητής του 2012 τερμάτισε στην 3η θέση στον 1ο αγώνα κάνοντας ένα καλό αγώνα , αλλά δεν κατάφερε να ανέβει στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου. Στα Μέγαρα θα προσπαθήσει να έρθει και πάλι στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου και να υπερασπιστεί  τον Άσσο που φοράει πάνω στην TRIUMPH DAYTONA 675 R (PIERRAKOS RACING TEAM – METZELER – HELD – ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΕΛΑΣΤΙΚΑ) .

IMG_8663

Ο Σταύρος Τριντής  με το νούμερο 44 επανήλθε δυναμικά μετά τον περσινό τραυματισμό του κατακτώντας την 4η θέση στον πρώτο αγώνα. Στα Μέγαρα θα προσπαθήσει και αυτός όπως όλοι οι άλλοι να ανέβει στο βάθρο πάνω  στην CBR 600 (SIPSIS RACING, BELRAY, TZORTZOPOULOS, SBS, RK, ARATA).

IMG_8699

Ο Σωτήρης Μπεγνής με το νούμερο 83 τερμάτισε 5ος στην Τρίπολη ξεκινώντας από την δεύτερη θέση εκκίνησης. Ο Μπεγνής στα Μέγαρα θα προσπαθήσει να ανέβει ψηλότερα και γιατί όχι να κατακτήσει και μια θέση στο βάθρο με την YAMAHA R6 600 (TEAMBOUSTAS.NET-METZELER-FABRI-PP).

IMG_8665

Ο Αλεξ Παπαγεωργίου με το νούμερο 75, πρωταθλητής του 2011 τερμάτισε 6ος στον 1ο αγώνα παρόλο την πολύ καλή εκκίνηση του. Οδήγησε τον αγώνα για αρκετούς γύρους στην αρχή αλλά τελικά δεν κατάφερε να μείνει στην Κεφαλά του αγώνα και τερμάτισε 6ος. Στα Μέγαρα θα προσπαθήσει να έχει ένα καλύτερο αποτέλεσμα πάνω στην ΥΑΜΑΗΑ Ρ6 600 (AM ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ).

IMG_7556

Ο Γιάννης Τζωρτζόπουλος με το νούμερο 33 τερμάτισε 7ος κάνοντας έναν καλό αγώνα με αρκετές μάχες κατά την διάρκεια του αγώνα. Στα Μέγαρα θα Προσπαθήσει για ένα καλύτερο αποτέλεσμα και πάνω από όλα να χαρίσει όπως όλοι θέαμα και ανταγωνισμό πάνω στην  CBR 600 (SHOEI, IXS, SIDI, TZORTZOPOULAKI, SIFNAIOS RACING, WRP)

IMG_8450

Ο Μιχάλης Κουτσουμπός με το νούμερο 57 τερμάτισε στην 8η θέση στην Τρίπολη  , ενώ είχε κάνει ένα πολύ καλό ξεκίνημα και ήταν για αρκετούς γύρους μαζί με τους πρώτους δεν κατάφερε να κρατηθεί ψηλά. Στα Μέγαρα και αυτός θα προσπαθήσει να έχει ένα καλύτερο τελικό αποτέλεσμα πάνω στην HONDA CBR 600  (SARAKAKIS HONDA-MICHELIN-AGIP-TZORTZOPOULOS).

IMG_7534

Ο Σεραφείμ Σιφναίος με το νούμερο 65 τερμάτισε 10ος στον 1ο αγώνα δίνοντας και αυτός αρκετές μάχες για να κρατήσει την θέση του. Στα Μέγαρα θα παλέψει για μια καλύτερη θέση πάνω στην  YAMAHA R6 600 (SHOEI, IXS, SIDI, WRP, SIFNAIOS RACING ).

IMG_8690

Ο Γιώργος Μανδρώνης με το νούμερο 66 τερμάτισε  στην 11η θέση στην Τρίπολη ενώ στα Μέγαρα θα παλέψει για μια καλύτερη θέση πάνω στην YAMAHA R6 600 (metzeler,JAWAKIAS,CARBONE LORRAINE,,ΗΛΙΑΝΘΟΣ).

IMG_7582

Ο Θανάσης Παπαθανασίου  με το νούμερο 49 τερμάτισε  στην 12η θέση στην Τρίπολη. Στα Μέγαρα έχει κάνει περισσότερες προπονήσεις και ελπίζει σε μια καλύτερη θέση με την  CBR 600  (FASOULAKIS MOTO,S1NIORIS RACING,SHOEI,IXS,SIDI,PAG).

IMG_8649

Ο Κώστας Σακελαρίου  με το νούμερο 34  τερμάτισε  στην 13η θέση στην Τρίπολη. Στα Μέγαρα  θα προσπαθήσει για το καλύτερο πάνω στην YAMAHA R6 600 (Γ.ΠΕΤΣΑΣ-ZEN1ONE RACING-ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ SHOPS ).

IMG_8703

Ο Γιώργος Χάλαρης με το νούμερο 36 τερμάτισε  στην 14η θέση στην Τρίπολη. Στα Μέγαρα  θα προσπαθήσει να κερδίσει μια καλύτερη θέση στην τελική κατάταξη με την  Kawasaki (SHOEI,MICHELIN,SPECTRO,VIVA ΧΥΜΟΙ,TZIVARAKIS MOTO )

IMG_8673

Ο Νίκος Ζαφείρης  με το νούμερο 100 εγκατέλειψε στην Τρίπολη νωρίς στον 5ο γύρο.  Στα Μέγαρα  θα προσπαθήσει να έχει μια καλύτερη τύχη με το HONDA CBR 600 (HONDA KOUTSOUBOS – ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ)

IMG_7583

Ο Παναγιώτης Κουζής ο χωμάτινος  πολύπρωταθλητής Motocross με το νούμερο  338 δεν έτρεξε στον αγώνα ενώ είχε την 9η θέση στην σχάρα εκκίνησης. Θα τον δούμε στα Μέγαρα να προσπαθεί με την  CBR 600 (ΑΦΟΙ ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ, MICHELIN, MX PARK MESSINIAS,CARBONN ).

Οι συμμετοχές που δεν είχαμε στην Τρίπολη αλά τώρα εδώ στα Μέγαρα θα τρέξουν είναι  :

41peristeras

Ο Νίκος Περιστεράς, με το νούμερο 41 και με το YAMAHA R6 600  (PERISTERAS ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΜΟΤΟ,SHOEI,SIDI,IXS,BOUSTAS TE)

Ο Κώστας Δούκας με το νούμερο 29 με ένα YAMAHA R6 600  (BMS BUNKERS-EXTREME TRACKDAYS-Zen1One)

Η απουσία μέχρι τώρα από τον αγώνα των Μεγάρων σε σχέση με της Τρίπολης είναι:

IMG_8689

Ο Γιώργος Καρακώστας  με το νούμερο 5 που τερμάτισε στην 9η θέση κάνοντας ένα όμορφο αγώνα πάνω στην CBR 600 (HONDA KARAKOSTAS).

Η κατηγορία SuperSport  είναι έτοιμη για να προσφέρει ίσως το περισσότερο θέαμα και δράση σε δυο αγώνες που θα γίνουν την Κυριακή στα Μέγαρα.

Ραντεβού την Κυριακή λοιπόν να δούμε ποιος  θα είναι αυτός που κερδίσει την καρό σημαία!