19 March 2024
AMA Supercross 2021

Eli Tomac και Jett Lawrence, κερδίζουν στο Houston ΙI στο AMA Supercross 2021 – Video – Photo

Στην κατηγορία 450SX,  ο Eli Tomac είχε την ταχύτητα και απέφυγε τα λάθη για να πάρει τη νίκη στο πρώτο Event Super Tuesday Monster Energy Supercross.

Ο Eli Tomac με το Kawasaki κατάφερε και επανήλθε μετά από έναν απογοητευτικό εναρκτήριο γύρο για να κερδίσει τον δεύτερο γύρο στα 450SX.

Στην δεύτερη θέση τερμάτισε ο Dylan Ferrandis με Yamaha, κερδίζοντας το πρώτο του βάθρο της κατηγορίας μόλις στον δεύτερο αγώνα του. Το βάθρο έκλεισε ο Justin Brayton με Honda.

VIDEO με Highlights του αγώνα!

Στην κατηγορία 250SX Ανατολής, ο 17χρονος Jett Lawrence με Honda πήρε την πρώτη του νίκη.

Στην δεύτερη θέση τερμάτισε ο Colt Nichols, με Yamaha, μπροστά από τον Christian Craig, επίσης με Yamaha, όπου έκλεισε το βάθρο!

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Δείτε το video από την κάμερα στο κράνος του Malcolm Stewart.

Δείτε τα VIDEO με ολόκληρους τους τελικούς αγώνες στο Houston II του AMA Supercross 2021.