21 June 2024
BMU - National ChampionshipsΠαν.Πρ.Ταχ. 2024

Η ARP Academy ευχαριστεί τους αναβάτες της για τις επιτυχίες τους στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας ΠΠΤ 2024 και το Βαλκανικό BMU στις Σέρρες

Θα θέλαμε να συγχαρούμε τους αθλητές της ARP για τις αποδόσεις και τα αποτελέσματα τους στους αγώνες του ΠΠΤ και του BMU, αλλά περισσότερο για τη δύναμη που έχουν μέσα τους όλοι οι αθλητές μας.

Τον 11χρονο Αντώνη Βεντούρα ο οποίος παρά το γεγονός ότι ξεκίνησε τελευταίος στην εκκίνηση του αγώνα της Κυριακής, δεν τα παράτησε, αντιθέτως κατάφερε να ανεβεί στο 3ο σκαλί του βάθρου.
Ο Αντώνης Βεντούρας κέρδισε συνολικά δυο βάθρα, μια δεύτερη και μια Τρίτη θέση στο Βαλκανικό BMU.

Αντώνης Βεντούρας #22

Την 14χρονη Αντωνία Κορρέ όπου έσπασε το προσωπικό της ρεκόρ στον αγώνα της Κυριακής και ανέβηκε στη 2η θέση του βάθρου.
Η Αντωνία Κορρέ κέρδισε συνολικά δυο βάθρα, μια δυο δεύτερες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας ΠΠΤ 2024 και μια 6η και μια 7η θέση στο Βαλκανικό BMU στις Σέρρες

Αντωνία Κορρέ #27

Τον 15χρονο Βαλκανιονίκη Κωνσταντίνο Μαυρόπουλο ο οποίος με αφορμή τον αγώνα του Σαββάτου, άλλαξε τη στρατηγική του δοκιμάζοντας μια διαφορετική για εκείνον εκδοχή στα φρένα καταφέρνοντας να ανεβεί στο πρώτο σκαλί του βάθρου.
Ο Κωνσταντίνος Μαυρόπουλος κέρδισε συνολικά τέσσερα βάθρα, μια δυο νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας ΠΠΤ 2024 και μια 1η και μια 2η θέση στο Βαλκανικό BMU στις Σέρρες

Κωνσταντίνος Μαυρόπουλος #1

Την Δήμητρα Λαδά όπου είχε μια πτώση στο Warm Up της Κυριακής, αλλά σηκώθηκε χαμογελαστή, πιο δυνατή από ποτέ, με προσωπικό ρεκόρ και 3η θέση στο βάθρο.
Η Δήμητρα Λαδά κέρδισε συνολικά δυο βάθρα, μια δυο τρίτες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας ΠΠΤ 2024 και μια 10η και μια 15η θέση στο Βαλκανικό BMU στις Σέρρες

Δήμητρα Λαδά #77

Τον Αλέξανδρο Παπαγεωργίου ο οποίος έδωσε σκληρές μάχες και στους 2 αγώνες του αγωνιστικού Σαββατοκύριακου καταφέρνοντας να ανεβεί στο 2ο σκαλί του βάθρου.
Ο Αλέξανδρος Παπαγεωργίου κέρδισε συνολικά τρία βάθρα, δυο δεύτερες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας ΠΠΤ 2024 και μια 3η και μια 4η θέση στο Βαλκανικό BMU στις Σέρρες

Αλεξ Παπαγεωργίου #75

Είμαστε περήφανοι για τους αθλητές μας και αρκετά ικανοποιημένοι με το γεγονός ότι οι προπονήσεις και οι ασκήσεις που κάνουμε στη σχολή μας, τους βοήθησαν σε όσες προκλήσεις αντιμετώπισαν στους αγώνες του Σαββατοκύριακου. Συνεχίζουμε τις προπονήσεις με τα νέα δεδομένα και προετοιμαζόμαστε για τον επόμενο 2πλο αγώνα του Βαλκανικού Πρωταθλήματος-BMU.