Παρουσίαση ολοκαίνουργιων Triumph Speed Triple S και R 2016
Οι ΝΕΕΣ Triumph Speed Triple S και Speed Triple R παίρνουν την κληρονομιά της πρώτης εργοστασιακής street fighter και την πηγαίνουν σε ένα εντελώς νέο επίπεδο επιδόσεων, οδικής συμπεριφοράς, αποτελεσματικότητας και χαρακτήρα.
![2016-Speed-Triple-R-(a)](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2015/11/2016-Speed-Triple-R-a.jpg?resize=800%2C530)
- Ολοκαίνουργιες Speed Triple S και Speed Triple R
- ΝΕΟΣ τρικύλινδρος κινητήρας 1050κ.εκ. με 104 νέες αναβαθμίσεις για αυξημένη ροπή σε όλη την κλίμακα των στροφών
- ΝΕΑ τεχνολογία επικεντρωμένη στον αναβάτη, συμπεριλαμβανομένων προγραμμάτων οδήγησης, απενεργοποιούμενου ABS και απενεργοποιούμενου Συστήματος Ελέγχου Πρόσφυσης
- ΝΕΑ σχεδίαση που περιλαμβάνει ολοκαίνουργιους δίδυμους προβολείς και νέα τμήματα στην μοτοσυκλέτα
- Σημαντικά στενότερο πακέτο κινητήρα/ψυγείου που δίνει λεπτότερη φιγούρα στη μοτοσυκλέτα κατά 20χιλ
- Δαγκάνες μονομπλόκ της Brembo ως στάνταρ τόσο στο μοντέλο S όσο και στο R
- Το μοντέλο R διαθέτει καρίνα, carbon αεραγωγούς και εμπρός φτερό, φινιρίσματα τύπου billet και ανάρτηση Öhlins εμπρός και πίσω
- Τέσσερις ΝΕΟΙ ΧΡΩΜΑΤΙΣΜΟΙ – Μαύρο Phantom και Κόκκινο Diablo για την Speed Triple S, Λευκό Crystal και Ματ Γραφίτης για την Speed Triple R
- Σχεδιασμένη για να παραμείνει πιστή στο DNA της Speed Triple – με την τέλεια ισορροπία επιδόσεων, οδικής συμπεριφοράς, αποτελεσματικότητας και χαρακτήρα
![2016-Speed-Triple-S-(a)](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2015/11/2016-Speed-Triple-S-a.jpg?resize=800%2C532)
Χτισμένες γύρω από ένα νέο τρικύλινδρο κινητήρα 1050κ.εκ., οι νέες Speed Triple S και R επαναπροσδιορίζουν τον όρο γυμνή μοτοσυκλέτα επιδόσεων. Ο νέος κινητήρας διαθέτει 104 νέες αναβαθμίσεις που συνδυάζονται ώστε να αποδώσουν περισσότερη δύναμη και, πιο σημαντικά, περισσότερη ροπή σε όλη την κλίμακα στροφών. Ταυτόχρονα ο κινητήρας συμμορφώνεται με τις προδιαγραφές Euro 4 και είναι 10% πιο οικονομικός στην κατανάλωση. Αυτές οι αναβαθμίσεις περιλαμβάνουν νέο θάλαμο καύσης, νέα κυλινδροκεφαλή, νέο κατεργασμένο στρόφαλο, νέο σχεδιασμό εμβόλων και νέα σώματα ψεκασμού ‘Ride-by-Wire’. Πρόσθετες αναβαθμίσεις περιλαμβάνουν επίσης νέο μονόδρομο συμπλέκτη, μικρότερο, πιο αποδοτικό ψυγείο και νέα εξάτμιση ελευθέρας ροής με βελτιωμένο κατά 70% ρυθμό ροής.
![2016-Speed-Triple-R](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2015/11/2016-Speed-Triple-R-C.jpg?resize=800%2C533)
Οι ΝΕΕΣ Speed Triple S και Speed Triple R διαθέτουν επίσης άφθονη τεχνολογία επικεντρωμένη στον αναβάτη. Ανάμεσα στα στοιχεία που βελτιώνουν την απόδοση και την αποτελεσματικότητα της Speed Triple βρίσκονται η νέα ECU μαζί με το ρυθμιζόμενο γκάζι Ride-by-Wire με επιλογή χαρτών που αυξάνουν την αίσθηση, την απόκριση και τον έλεγχο. Υπάρχουν 5 ξεχωριστές επιλογές: Δρόμος, Βροχή, Σπορ, Πίστα και νέα επιλογή Ρυθμίσεων Αναβάτη, που όλες επιτρέπουν στον οδηγό να ρυθμίσει την μοτοσυκλέτα για βέλτιστη απόδοση σε σχέση με τις οδικές συνθήκες ή το περιβάλλον.
![2016-Speed-Triple-S](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2015/11/2016-Speed-Triple-S-C.jpg?resize=800%2C533)
Βασικά στοιχεία των νέων Speed Triple S και R είναι η επιθετική, αθλητική εμφάνιση και ο στενός σχεδιασμός. Η χαμηλή, μακρόστενη σιλουέτα τονίζεται από τα νέα πλαστικά και την νέα ουρά η οποία είναι εμπνευσμένη από την Daytona 675R. Όλα αυτά εχουν επιτευχθεί χωρίς να χαθεί ίχνος από την γυμνή μινιμαλιστική ομορφιά που είναι συνώνυμη της Speed Triple.
![2016-Speed-Triple-R](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2015/11/2016-Speed-Triple-R-b.jpg?resize=800%2C530)
Οι νέες Triumph Speed Triple S και Speed Triple R επαναπροσδιορίζουν την κληρονομιά της Speed Triple – προσφέροντας την τέλεια ισορροπία επιδόσεων, οδικής συμπεριφοράς και αποτελεσματικότητας. Δύο νέες roadster επιδόσεων σχεδιασμένες για μέγιστη διασκέδαση και μέγιστες συγκινήσεις, μαζί με μέγιστο χαρακτήρα.
![2016-Speed-Triple-S](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2015/11/2016-Speed-Triple-S-b.jpg?resize=800%2C535)
Speed Triple S
|
Speed Triple R |
Κύρια χαρακτηριστικά:
|
Πρόσθετα σε σχέση με την Triple S: |
· Νέος κινητήρας με 104 νέα στοιχεία
· Αυξημένη ιπποδύναμη και ροπή απλωμένες σε όλη την κλίμακα των στροφών · Γκάζι Ride-by-Wire · 5 Προγράμματα Αναβάτη συμπεριλαμβανομένου Προγράμματος Πίστας · ABS επιλεγόμενο από τον αναβάτη · Σύστημα ελέγχου πρόσφυσης επιλεγόμενο από τον αναβάτη, συνδεδεμένο με τα προγράμματα οδήγησης · Δαγκάνες μονομπλόκ της Brembo εμπρός · Πλήρως ρυθμιζόμενη ανάρτηση εμπρός και πίσω · Επανασχεδιασμένο, στενότερο ψυγείο · Επανασχεδιασμένα καλύματα ψυγείου, πλαστικά πίσω και εξατμίσεις · Επιλογή δύο ξεχωριστών χρωμάτων: · Κόκκινο Diablo · Μαύρο Phantom
|
· Ελαφριά πλαστικά υψηλών προδιαγραφών:
· Εμπρός φτερό carbon · Πάνελ ρεζερβουάρ carbon · Πλήρως ρυθμιζόμενη ανάρτηση υψηλών προδιαγραφών: · Ανεστραμμένο πιρούνι Öhlins NIX30 · Αμορτισέρ πίσω Öhlins TTX36 · Φινίρισμα υψηλής ποιότητας: · Κατεργασμένα τύπου billet στοιχεία – καβαλέτα & ανυψωτές τιμονιού, καπάκι πίσω άξονα, τελείωμα πίσω τροχού · Επιλογή δύο μοναδικών συνδυασμών χρωμάτων & φινιρισμάτων: · Λευκό Crystal · Γραφίτης Ματ · Κόκκινα βαμμένα – υποπλαίσιο, ρίγες τροχών, καπάκια ψυγείου · Κόκκινες ραφές σέλας |