Πυρκαγιά και πάλι στο Paddock του MotoE στο Αυστριακό GP
Η αβεβαιότητα πλήττει και πάλι το παγκόσμιο πρωτάθλημα της μοτοσικλέτας Moto-E. Μια νέα πυρκαγιά στο paddock της πίστας Red Bull Ring, που προήρθε από μία από τις μοτοσικλέτες που φόρτιζε.
![](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2019/08/fotia-motoe.jpg?resize=800%2C600)
Έρευνα βρίσκεται σε εξέλιξη για να προσδιοριστούν οι λόγοι πίσω από την πυρκαγιά που ξέσπασε σήμερα στο Red Bull Ring στην Αυστρία, όπου διεξάγεται ο δεύτερος γύρος του Παγκοσμίου Κυπέλλου FIM Enel MotoE.
Το περιστατικό αφορούσε την μοτοσυκλέτα με το νούμερο # 66 του Niki Tuuli (του νικητή του πρώτου αγώνα) και συνέβη κατά τη διάρκεια της διαδικασίας φόρτισης της μοτοσικλέτας. Η πυρκαγιά σβήστηκε αμέσως από την πυροσβεστική υπηρεσία και η δράση εκτελέστηκε με απόλυτη ασφάλεια. Το MotoE θα συνεχίσει όπως έχει προγραμματιστεί.