Racing: 4η Συνεχόμενη Pole position για τον Λάμπρο Τσώκο στα Μέγαρα!!
Στην ποιος ζωντανή κατηγορία φέτος, με τις περισσότερες συμμετοχές σε όλους τους αγώνες, ο Λάμπρος Τσώκος πείρε την 4η συνεχόμενη pole position φέτος με χρόνο 1:01.62!
![Λάμπρος Τσώκος pole position με χρόνο 1:01.62](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2014/10/4os_Megara_2-TSOKOS-735x490.jpg?resize=735%2C490)
Δεύτερος στην σειρά εκκίνησης με χρόνο 1:01.88 ο Γιώργος Κίτσος μόλις λίγα δέκατα του δευτερολέπτου πίσω από τον Τσώκο και με τον Μάκη Σιφναίο συμπληρώνει την πρώτη σειρά με χρόνο 1:03.71.
![Γιώργος Κίτσος : 1:03.71](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2014/10/4os_Megara_74-KITSOS-735x490.jpg?resize=735%2C490)
Ο Πρωταθλητής της κατηγορίας του 2013, Ανδρέας Λεφέβρ θα ξεκινήσει από την 4η θέση με χρόνο 1:04.57, με τον Αλέξανδρο Ντότσικα στην 5η θέση και με χρόνο 1:04.84 και τον Ανδρέα Παργινό να κλείνουν την δεύτερη σειρά εκκίνησης με χρόνο 1:05.20.
![Μάκης Σιφναίος : 1:03.71](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2014/10/4os_Megara_65-SIFNAIOS-735x490.jpg?resize=735%2C490)
Στην έβδομη θέση θα ξεκινήσει ο Θεσσαλονικιός, Αντώνης Αβραμόπουλος με την APRILIA RSW 125 του με χρόνο 1:05.78, ενώ ακριβώς πίσω του ο Βασίλης Κανελλόπουλος με χρόνο 1:05.85.! Την 3η σειρά εκκίνησης συμπλήρωσε ο Νίκος Καρακώστας με χρόνο 1:06.15!
![Ανδρέας Λεφέβρ : 1:04.57](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2014/10/4os_Megara_42-LEFEVR-735x490.jpg?resize=735%2C490)
Στην 10η θέση θα ξεκινήσει ο Δημήτρης Καρακώστας, με χρόνο 1:07.08,μπροστά από τον Σπύρο Καραγιάννη και τον δευτερο Θεσσαλονικιό, Μενέλαο Αντωνά να κλείνει την 4 σειρά εκκίνησης!
Στην 13η θέση θα ξεκινήσει ο Γιώργος Σώμος μπροστά από τον Γιάννη Φλαμή.
Το φίλτρο χρόνου δεν πέρασε ο ‘Άγγελος Γιατράς ενώ στις πρωινές ελεύθερες δοκιμές Ο Τάσος Αναστασιάδης είχε μια πτώση πριν την πλατεία με αποτέλεσμα να βγάλει τον ώμο του και να χάσει τον αγώνα και πιθανά και τον αγώνα των Σερρών.
![Αλέξανδρος Ντότσικας : 1:04.84](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2014/10/4os_Megara_58-NTOTSIKAS-735x490.jpg?resize=735%2C490)
Συμμετοχή είχαν ακόμα δηλώσει, Ντίνος Λεφέβρ και ο Μιχάλης Γιατρας , αλλά δεν μπόρεσαν να συμμετέχουν στα χρονομετρημένα λόγο τεχνικών προβλημάτων και έτσι στην εκκίνηση θα στηθούν 14 οδηγοί από τους 18 που είχαν δηλώσει συμμετοχή!
Ο αγώνας θα είναι σημαντικός μιας και το πρωτάθλημα είναι σε κρίσιμο σημείο βαθμολογικά!
Αναλυτικά Αποτελέσματα της Racing σε pdf
![Ανδρέας Παργινός : 1:05.20](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2014/10/4os_Megara_31-PARGINOS-735x490.jpg?resize=735%2C490)
![Αντώνης Αβραμόπουλος:1:05.78](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2014/10/4os_Megara_22-AVRAMOPOULOS-735x490.jpg?resize=735%2C490)
![Βασίλης Κανελλόπουλος : 1:05.85](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2014/10/4os_Megara_48-KANELLOPOULOS-735x490.jpg?resize=735%2C490)
![Νίκος Καρακώστας με χρόνο 1:06.15](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2014/10/4os_Megara_97-KARAKOSTAS_NIKOS-735x490.jpg?resize=735%2C490)
![Δημήτρης Καρακώστας, με χρόνο 1:07.08](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2014/10/4os_Megara_99-KARAKOSTAS_DHM-735x490.jpg?resize=735%2C490)
![Σπύρος Καραγιάννης : 1:07.11](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2014/10/4os_Megara_73-KARAGIANNHS-735x490.jpg?resize=735%2C490)
![Μενέλαος Αντωνάς : 1:07.14](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2014/10/4os_Megara_114-ANTONAS-735x490.jpg?resize=735%2C490)
![Γιάννης Φλαμής : 1:13.12](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2014/10/4os_Megara_38-FLAMHS-735x490.jpg?resize=735%2C490)
![Άγγελος Γιατράς](https://i0.wp.com/www.bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2014/10/4os_Megara_111-GIATRAS-735x490.jpg?resize=735%2C490)