RACING: Ο Γιώργος Κίτσος κέρδισε τον 1ο αγώνα του ΠΠΤ 2024 στις Σέρρες – Αποτελέσματα
Ο 1ος αγώνας του ΠΠΤ 2024 στις Σέρρες στην κατηγορία Racing, έγινε φέτος με 7 συμμετοχές και η νίκη πήγε στον 7 φορές πρωταθλητή της κατηγορίας Γιώργο Κίτσο που επιστρέφει στους αγώνες , μετα από 3 χρόνια!
Από την pole position ξεκίνησε ο Λάμπρος Τσώκος, μπροστά από τον Χρονόπουλο, τον Ανδρέα Παργινό, τον Γιώργο Κίτσο, τον Γιώργο Σώμο, τον Γιώργο Καραμανίδη και τον Ανδρέα Λεφέβρ.
![](https://i0.wp.com/bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2024/06/74-kitsos.jpg?resize=800%2C534&ssl=1)
Ο Γιώργος Κίτσος ήταν αυτός που έκανε την καλύτερη εκκίνηση και βρέθηκε πρώτος να οδηγεί τον αγώνα, με τον Ανδρέα Παργινό πίσω του και τρίτο τον Λάμπρο Τσώκο.
![](https://i0.wp.com/bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2024/06/31-parginos.jpg?resize=800%2C534&ssl=1)
Για τους δυο πρώτους γύρους πάλεψαν Κίτσος και Παργινός, που κατάφερε και πέρασε και στην κορυφη για λίγο, αλλα τελικά ο Κίτσος επικράτησε και έφτασε στην καρό σημαία πρώτος, με τον Παργινό δεύτερο και τον Τσώκο 3ο που συμπλήρωσε το πρώτο βάθρο της χρονιάς.
![](https://i0.wp.com/bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2024/06/2-tsokos.jpg?resize=800%2C534&ssl=1)
Στην 4η θέση τερμάτισε ο Ανδρέας Λεφέβρ, μπροστά από τον Γιώργο Σώμο και τον Γιώργο Καραμανίδη που έκλεισε την εξάδα!
![](https://i0.wp.com/bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2024/06/42-lefevr.jpg?resize=800%2C504&ssl=1)
Ο Στράτος Χρονόπουλος δεν κατάφερε να τερματίσει αφού εγκατέλειψε στον 2ο γύρο από μηχανικό πρόβλημα!
![](https://i0.wp.com/bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2024/06/28-SOMOS.jpg?resize=800%2C541&ssl=1)
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ RACING
![](https://i0.wp.com/bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2024/06/77-karamanidis.jpg?resize=800%2C534&ssl=1)
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ © ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΤΜΑΝΙΔΗΣ & apex photography