Τρεις Έλληνες οδηγοί σε Estoril και Valencia αγωνίζονται αυτό το Σαββατοκύριακο
Εάν ακόμα αγωνιστικό τριήμερο με Ελληνικό ενδιαφέρον, με τρεις νέους Έλληνες να αγωνίζονται σε δυο ευρωπαϊκές πίστες!
![](https://i0.wp.com/bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2022/03/peristeras-01-7.jpg?resize=800%2C237&ssl=1)
Στην πίστα του Estoril, στην Πορτογαλία, ο Γιάννη Περιστεράς θα αγωνιστεί στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Supersport 300 (WorldSSP300), για τον τρίτο αγώνα της σεζόν!
![](https://i0.wp.com/bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2022/05/PANTELEAKIS-VALENCIA.jpg?resize=800%2C324&ssl=1)
Οι Βασίλης Παντελεάκης και Μάριος Φουρθιώτης θα αγωνιστούν στην Valencia την Ισπανία στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Fim Junior GP στην κατηγορία ETC (European Talent Cup), για τον 2ο αγώνα της σεζόν 2022.
![](https://i0.wp.com/bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2022/05/fourthiotis2-1.jpg?resize=800%2C378&ssl=1)
Ευχόμαστε στους τρεις νεαρούς Έλληνες οδηγούς να έχουν καλούς αγώνες και πολλές επιτυχίες.
Μείνετε συντονισμένοι …..