Τρεις Έλληνες οδηγοί σε Misano και Catalunya αγωνίζονται αυτό το Σαββατοκύριακο 11 και 12/6/2022
Εάν ακόμα αγωνιστικό τριήμερο με Ελληνικό ενδιαφέρον, με τρεις νέους Έλληνες να αγωνίζονται σε δυο ευρωπαϊκές πίστες!
![](https://i0.wp.com/bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2022/06/peristeras.jpg?resize=800%2C454&ssl=1)
Στην πίστα του Misano, στην Ιταλία, ο Γιάννη Περιστεράς θα αγωνιστεί στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Supersport 300 (WorldSSP300), για τον τέταρτο αγώνα της σεζόν!
![](https://i0.wp.com/bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2022/06/284677649_1718405008496116_6248745466035391108_n.jpg?resize=800%2C377&ssl=1)
Οι Βασίλης Παντελεάκης και Μάριος Φουρθιώτης θα αγωνιστούν στην Catalunya την Ισπανία στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Fim Junior GP στην κατηγορία ETC (European Talent Cup), για τον 3ο αγώνα της σεζόν 2022.
![](https://i0.wp.com/bikerspirit.net/main/wp-content/uploads/2022/05/fourthiotis2-1.jpg?resize=800%2C378&ssl=1)
Ευχόμαστε στους τρεις νεαρούς Έλληνες οδηγούς να έχουν καλούς αγώνες και πολλές επιτυχίες.
Μείνετε συντονισμένοι …..