1ος αγώνας Circuit 50-300cc Κύπελλο Βορείου Ελλάδος !

Ο 1ος αγώνας Circuit 50-300cc Κύπελλο Βορείου Ελλάδος έγινε με πάνω από 500 άτομα στις κερκίδες που υποστήριξε τους οδηγούς που πήραν μέρος σε αυτόν τον όμορφο αγώνα!

1_Circuit_50-300_2014_20

Οι συμμέτοχες ήταν 17 σε 4 κατηγορίες, στην DUCK RACE UNDER BONE (ΠΑΠΙΕΣ) 2Τ-4Τ,  SCOOTER RACE 2T-4T (ΣΚΟΥΤΕΡ ΑΥΤΟΜΑΤΑ), VESPA RACE 2T ΒΕΣΠΕΣ-ΛΑΜΠΡΕΤΕΣ-Κ.Λ.Π. ΜΕ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ και ΙMR ΕΝΙΑΙΟ.

1_Circuit_50-300_2014_32

Οι αγώνες που έγιναν ήταν τρεις συνολικά, στο πρώτο γκρουπ έτρεξαν οι βέσπες όλες μαζί και κάθε κατηγορία πήρε τους βαθμούς της, ενώ όλοι οι υπόλοιποι έτρεξαν στο δεύτερο γκρουπ και κάθε κατηγορία πήρε και πάλι τους βαθμούς της.

Ο τρίτος και τελευταίος αγώνας ήταν ο Super Τελικός οπού έτρεξαν όλοι μαζί!

1_Circuit_50-300_2014_03

Ανάμεσα στις συμμέτοχες υπήρχαν αναβάτες από την Κοζάνη, Γιάννενα, Βόλο Νέα Μουδανιά και Καβάλα

Πολλοί οδηγοί έφεραν και αρκετούς φίλους μαζί με τις ομάδες τους και τους υποστηρικτές τους και μάλιστα κάποιοι είχαν φροντίσει να φτιάξουν ομοιόμορφα μπλουζάκια που έδιναν μια ομορφιά σαν παρουσία!

1_Circuit_50-300_2014_07

Ο συναγωνισμός ήταν αρκετά μεγάλος και όλοι οι αναβάτες έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό. Όλοι οι αγώνες κύλισαν ομαλά χωρίς κανένα σοβαρό πρόβλημα.
Το παρόν έδωσαν ο πρόεδρος και ο αντιπρόεδρος της ΑΜΟΤΟΕ, ο πρόεδρος και μέλη του Ο.ΔΙ.ΚΟ και ο πρόεδρος και μέλη της ΛΕΜΟΘΕ οπού έκανα και την “εκπαίδευση” του μιας και θα διοργανώσουν τους δυο από τους επομένους αγώνες του κυπέλου!

1_Circuit_50-300_2014_16

Στο τέλος της ημέρας όλοι ήταν χαρούμενοι και ενθουσιασμένοι αφού δεν υπήρξε καμία εγκατάλειψη και επικράτησε ένα πολύ καλό κλίμα.

Ο ΜΟΘ κατάφερε και έκανεένανόμορφοαγώνα και όλοιέδωσανραντεβού για τις 19 Οκτωβρίου 2014 στο Νέο Ρύσιο για τον 2ο αγώνααπό την ΛΕΜΟΘΕ!

1_Circuit_50-300_2014_19

Οι άλλοι δυο αγώνες θα γίνουν στις 2-11-14 στις Σέρρες από την ΛΑΜΣ και στις 16-11-14 -στο Νέο Ρύσιο από το ΟΔΙΚΟ!

1_Circuit_50-300_2014_26

 

1ος ΑΓΩΝΑΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ CIRCUIT50-300cc Β. ΕΛΛΑΔΟΣ

ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Μ.Ο.Θ) 22/6/2014
ΑΠΟΤΕΛΑΣΜΑΤΑ
VESPA SMALL
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ
ΘΕΣΗ Νο ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΓΥΡΟΙ  ΧΡΟΝΟΣ  ΧΡΟΝΟΣ
1 61 ΧΥΤΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 16 20:19.434 1:13.124
2 611 ΚΑΒΑΛΟΥΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 16 20:22.062 1:15.314
3 67 ΧΥΤΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 16 20:22.260 1:13.948
VESPA BIG
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ
ΘΕΣΗ Νο ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΓΥΡΟΙ  ΧΡΟΝΟΣ  ΧΡΟΝΟΣ
1 77 ΜΑΖΑΝΙΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 16 20:42.466 1:15.563
2 701 ΖΩΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 16 21:31.400 1:16.970
DUCK NORMAL
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ
ΘΕΣΗ Νο ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΓΥΡΟΙ  ΧΡΟΝΟΣ  ΧΡΟΝΟΣ
1 16 ΛΙΒΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 15 18:19.929 1:10.922
2 19 ΚΑΠΑΚΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 14 2:32.294 *** 1:12.554 ***
3 222 ΓΡΑΝΤΖΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 13 17:42.176 1:19.046
4 11 ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤ. 12 17:44.129 1:25.771
*** ΣΤΟΝ 3ο ΓΥΡΟ ΔΙΑΚΟΠΗΚΕ Η  ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ
ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ Η ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΓΥΡΟΛΟΓΙΟ
DUCK OPEN
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ
ΘΕΣΗ Νο ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΓΥΡΟΙ  ΧΡΟΝΟΣ  ΧΡΟΝΟΣ
1 202 ΤΥΡΟΒΟΥΖΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ 16 18:33.024 1:08.730
2 24 ΛΑΓΓΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 16 18:45.032 1:08.948
3 29 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 15 17:55.655 1:10.512
4 502 ΜΑΝΤΖΟΥΡΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 15 18:29.157 1:11.436
5 211 ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 15 18:31.770 1:12.164
IMR 155 COPA
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ
ΘΕΣΗ Νο ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΓΥΡΟΙ  ΧΡΟΝΟΣ  ΧΡΟΝΟΣ
1 81 ΣΤΡΟΥΓΓΗΣ ΦΩΤΗΣ 14 17:59.732 1:15.339
SCOOTER OPEN
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ
ΘΕΣΗ Νο ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΓΥΡΟΙ  ΧΡΟΝΟΣ  ΧΡΟΝΟΣ
1 51 ΒΙΟΛΙΣΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 16 17:38.156 1:04.568
2 54 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 15 17:42.983 1:09.096
SUPER ΤΕΛΙΚΟΣ
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ
ΘΕΣΗ Νο ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΓΥΡΟΙ  ΧΡΟΝΟΣ  ΧΡΟΝΟΣ
1 51 ΒΙΟΛΙΣΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 10 10:55.781 1:04.840
2 61 ΧΥΤΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 10 11:10.066 1:05.751
3 202 ΤΥΡΟΒΟΥΖΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ 10 11:36.306 1:08.536
4 29 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 10 11:46.837 1:09.447
5 502 ΜΑΝΤΖΟΥΡΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 10 12:02.572 1:10.273
6 54 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 9 10:59.882 1:07.988
7 16 ΛΙΒΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 9 11:01.843 1:11.432
8 211 ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 9 11:05.806 1:12.780
9 222 ΓΡΑΝΤΖΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 9 12:08.772 1:19.367
10 11 ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤ. 8 11:50.784 1:25.196
11 19 ΚΑΠΑΚΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 4 4:56.682 1:12.757

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  22/6/2014
VESPA SMALL
ΘΕΣΗ Νο ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΒΑΘΜΟΙ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΙ
1 61 ΧΥΤΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 16 16
2 611 ΚΑΒΑΛΟΥΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 13 13
3 67 ΧΥΤΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11 11
VESPA BIG
ΘΕΣΗ Νο ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΒΑΘΜΟΙ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΙ
1 77 ΜΑΖΑΝΙΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 13 13
2 701 ΖΩΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 11 11
DUCK NORMAL
ΘΕΣΗ Νο ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΒΑΘΜΟΙ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΙ
1 16 ΛΙΒΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 20 20
2 19 ΚΑΠΑΚΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 16 16
3 222 ΓΡΑΝΤΖΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 13 13
4 11 ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 11 11
DUCK OPEN
ΘΕΣΗ Νο ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΒΑΘΜΟΙ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΙ
1 202 ΤΥΡΟΒΟΥΖΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ 25 25
2 24 ΛΑΓΓΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 20 20
3 29 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 16 16
4 502 ΜΑΝΤΖΟΥΡΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 13 13
5 211 ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 11 11
IMR 155 COPA
ΘΕΣΗ Νο ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΒΑΘΜΟΙ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΙ
1 81 ΣΤΡΟΥΓΓΗΣ ΦΩΤΗΣ 11 11
SCOOTER OPEN
ΘΕΣΗ Νο ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΒΑΘΜΟΙ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΙ
1 51 ΒΙΟΛΙΣΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 13 13
2 54 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 11 11