28 March 2024
Motocross 2019ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ

Μπλε θρίαμβος στο Άργος στον 2ο αγώνα Πανελληνίου Πρωταθλήματος MOTOCROSS

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε 16-17 Μαρτίου 2019 , έγινε ο 2ος αγώνας Πανελληνίου Πρωταθλήματος MOTOCROSS και η ομάδα μας κέρδισε 4 καρό σημαίες, πολλά βάθρα και συγχρόνως μεγάλες συγκινήσεις!!

Η «μπλε» πίστα του Άργους (ARGOS MOTOCROSS PARK) μας έδωσε τη δυνατότητα να απολαύσουμε την καθηλωτική οδήγηση των αναβατών μας από τα περισσότερα σημεία της. Η αδρεναλίνη μας στα ύψη, ο αγώνας απαιτητικός, γεμάτος θετική ενέργεια και ανταγωνισμό. Όλοι οδήγησαν με σύστημα και αγωνιστικό ήθος, όπως αυτό άλλωστε αρμόζει και στην ομάδα μας και τα αποτελέσματα ήταν θριαμβευτικά!

1ος MX1: ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΟΥΡΑΤΖΙΔΗΣ – Συνεχίζει μεθοδικά να «οδηγεί» το πρωτάθλημα με σωστή διαχείριση των δυνατοτήτων του αλλά και του τραυματισμού του!

1ος ΜΧ2: ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΝΔΡΕΟΥ – 1η χρονιά στην κατηγορία, 1η νίκη στην δεύτερη μόλις συμμετοχή!

1ος ΜΧ2Τ: ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΓΜΑΛΗΣ – Εντυπωσιάζει και βρίσκεται πολύ ψηλά και στην ΜΧ2!

2ος ΜΧ85: ΝΙΚΟΛΑΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ – Έμπειρη οδήγηση από ένα ώριμο παιδί!

1ος ΜΧ65: ΣΩΤΗΡΗΣ ΦΩΤΑΚΗΣ – Με άνεση στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου!

Ο Δημήτρης Κοντολέτας (ΜΧ1) αλλά και ο μικρός μας Σακελλαρίου (ΜΧ85) μας τίμησαν με την παρουσία τους, παρά το γεγονός ότι δεν ήταν σε θέση να οδηγήσουν μετά τον τραυματισμό τους στον προηγούμενο αγώνα!

Καλή εμφάνιση για τον Δημήτρη Τουρατζίδη, ο οποίος είχε μια ατυχία στο 1ο σκέλος και Δημήτρη Μπαξεβάνη που τερμάτισαν στην 7η και 9η θέση αντίστοιχα στην κατηγορία ΜΧ2

Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα!! Μας κάνατε υπερήφανους για ακόμα μια φορά!!!!

To ραντεβού μας ανανεώνεται για 30-31 Μαρτίου στη Χαλκίδα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ου αγώνα του Πανελληνίου Μotocross στο Αργος με νικητές Τουρατζίδη και Ανδρέου