17 April 2024
MXGP 2017ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥΝέα της Αγοράς

Ο Tony Cairoli και η SIDI είναι παγκόσμιοι πρωταθλητές για ένατη φορά

Ο Antonio Cairoli ήρθε στο Assen για το Holland GP,  στον προτελευταίο γύρος της σειράς πρωταθλήματος MXGP 2017, γνωρίζοντας ότι ο 9ος παγκόσμιος τίτλος της λαμπρής καριέρας του θα χρειαζόταν μια 17η θέση στον 1ο αγώνα για να είναι μαθηματικά βέβαιο ότι θα έπαιρνε τον τίτλο. Ωστόσο, ένας πρωταθλητής όπως αυτός δεν θα μπορούσε προφανώς ποτέ να είναι ικανοποιημένος με μια τέτοια θέση!

Ο Tony Cairoli έδωσε μια σπουδαία μάχη με τον Ολλανδό Jeffrey Herlings. Στο τέλος του 1ου αγώνα ήταν ο Herlings που κέρδισε τον αγώνα, αλλά ο Tony Cairoli πέρασε τη γραμμή τερματισμού πίσω του στη δεύτερη θέση και ξεκινησε τους πανηγυρισμούς για το ένατο τίτλο.

Η SIDI υποστήριζε πάντα το αστέρι της Σικελίας, Tony Cairoli. Σε όλες τις μεγαλύτερες νίκες του, ο Cairoli ήταν πάντα σε θέση να υπολογίζει στη Sidi. Σε αυτή τη φανταστική εποχή, ο Tony φορούσε  τις μπότες του Sidi Crossfire 3 SRS, οι οποίες έχουν γίνει τώρα οι μπότες motocross  νούμερο ένα στον κόσμο, οι μπότες των Παγκόσμιων Πρωταθλητών.

Μετά από δύο δύσκολες και άτυχες σεζόν, ο Tony Cairoli έχει ανακτήσει τη θέση του στην κορυφή του παγκοσμίου βάθρου MXGP.  Για αυτόν είναι το 9ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα MX μαζί με τον Sidi, φυσικά.  Τώρα βρίσκεται έναν τίτλο πίσω από τον Stefan Everts, έναν άλλο μύθο στην ιστορία της ομάδας Sidi.

Τα προϊόντα της Sidi στην Ελλάδα μπορείτε να τα βρείτε στα καταστήματα ΤΖΩΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ – Moto fashion & accessories