28 March 2024
Enduro 2019

Πολύ δυνατό το σαββατοκύριακο 12 & 13 Οκτωβρίου στη Βέροια για την ομάδα Enduro της Yamaha

Σ’ ένα πολύ δυνατό Σαββατοκύριακο για την ομάδα της Yamaha εξελίχθηκε ο προτελευταίος αγώνας του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ENDURO στην όμορφη Βέροια!

Κακολύρης #100

Ένας αγώνας όπου όλα κρίθηκαν στο δευτερόλεπτο, με τον Παναγιώτη Κακολύρη (#100), πρωτοπόρο της ομάδας να αγωνίζεται μέχρι και την τελευταία Ειδική τόσο για την Enduro GP όσο και για την 1η θέση της κατηγορίας του (Ε1). Αν και ο χρόνος  της 1ης Ειδικής τον έθεσε πρωτοπόρο και με διαφορά, στο τέλος βρέθηκε στη 2η θέση της Ε1 και στην 3η της EGP για 0.85 κλάσματα του δευτερολέπτου. Στην 4η θέση της Ε1 τερμάτισε ο πάντα μαχητής Γιώργος Μανωλίδης (#111) και στην 5η ο Γιάννης Σεβαστόπουλος (#182) μετά από πολύ καιρό αποχής από τους αγώνες.

Μανωλίδης #111

Σεβαστόπουλος #182

Δυνατές μάχες έδωσε και ο Γιώργος Κοινωνάς (#22) τόσο στην κατηγορία του (Ε2) όσο και στη Γενική Κατάταξη. Ο αναβάτης από τα Γλυκά Νερά θύμισε σε όλους μας τον παλιό καλό του εαυτό, οδηγώντας στρωτά και δυνατά, διεκδικώντας τη 2η θέση της Ε2 μέχρι και την τελευταία Ειδική όπου την έχασε για ελάχιστα δευτερόλεπτα.

Κοινωνάς #22

1η θέση στην ΕΝ για τον πολλά υποσχόμενο Δημήτρη Μαραγκό (#425)!!! Ο αναβάτης από τις Μυκήνες, ο οποίος προοδεύει σε κάθε αγώνα, βρίσκεται σταθερά στην βαθμολογημένη 15αδα της Γενικής Κατάταξης.

Μαραγκός #425

Στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Βόρειας Ελλάδας τώρα, ο Νίκος Βασιλείου (#883) κατέκτησε την 2η θέση της Ε3 με μια Yamaha WR300 και ο μικρός μας Νίκος Μπασαγιάννης (#512) τη 2η θέση της Junior Sprint!!!!

Γι’ άλλη μια φορά η ομάδα μας κέρδισε τις εντυπώσεις και ευχαριστούμε πολύ όλους όσους βρέθηκαν κάτω από τις τέντες μας!!! Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τον αναβάτη μας Γιώργο Πισιμάνη που παρά το γεγονός πως δεν αγωνίστηκε, ήταν εκεί για να στηρίξει τους συναθλητές του!!!!

Το Πρωτάθλημα πλησιάζει στο φινάλε του και η διεκδίκηση της EGP παραμένει ακόμα ανοιχτή….

Τελευταίο ραντεβού για φέτος, 2-3 Νοεμβρίου στη Σπερχειάδα για τον τελευταίο διήμερο αγώνα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος και τους τελευταίους αγώνες των Περιφερειακών Πρωταθλημάτων Βόρειας & Νότιας Ελλάδας!!!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ου Αγώνα Π.Π. Enduro – 2ου Αγώνα Πρωτ. Βορείου Ελλάδος 2019 – Βέροια