22 July 2024
Παν.Πρ.Ταχ. 2021

RACING: Ο Βασίλης Παντελεάκης κέρδισε στα Μέγαρα τον 4ο αγώνα του ΠΠΤ 2021 – Ο Αλέξανδρος Αρναουτάκης Πρωταθλητής – Ο Αγανάνης νικητής της SS300

Ο Βασίλης Παντελεάκης συνεχίζει την εντυπωσιακή του εμφάνιση από τον χθεσινό αγώνα όπου ανέβηκε στην κορυφή!

Ο Παντελεάκης με τον αέρα της Ευρώπης και τις φοβερές επιδόσεις του, πήρε και σήμερα στον 4ο αγώνα την νίκη στην κατηγορία Racing, ξεκινώντας από την pole position, με μεγάλη άνεση από τον δεύτερο!

Ο Αλέξανδρος Αρναουτάκης, τερμάτισε δεύτερος, θέση που του χαρίζει το πρωτάθλημα για το 2021, αφού η διαφορά του από τον δεύτερο είναι πάνω από 35 βαθμούς και με έναν αγώνα να απομένει!

Το βάθρο του 4ου αγώνα της σεζόν έκλεισε ο 7 φορές πρωταθλητή  της κατηγορίας, Γιώργος Κίτσος,!

Στην 4η θέση τερμάτισε ο Κώστας Σακελαρίου μπροστά από τον  Βελή Εϊπόγλου στην 5η θέση και τον  Αντώνης Λάσκαρης που κλείνει την κορυφαία 6αδα του αγώνα!

Στην κατηγορία SS300 νικητής ήταν ο Δημήτρης Αγανάνης, με τον Παναγιώτη Κόκκινο δεύτερο και το βάθρο να κλείνει η Δήμητρα Λαδά.

Στην κατηγορία ΝΕΩΝ η Κωνσταντίνα Κοράκη ήταν η μόνη συμμετοχή!