29 March 2024
Παν.Πρ.Ταχ. 2021

SUPERSPORT: Ο Δημήτρης Καρακώστας νικητής του 1ου αγώνα ΠΠΤ 2021 και του Βαλκανικού στις Σέρρες – Χρόνοι – Αποτελέσματα – UPDATE

UPDATE

Μετά από ένσταση οδηγού στον Δημήτρη Καρακώστα τιμωρήθηκε για επικίνδυνη οδήγηση με αποτέλεσμα να χάσει δύο θέσεις και να καταταγεί τρίτος.
Ο Καρακώστας θα υποβάλει ένσταση για το ΠΠΤ και μόνο, αφού στο Βαλκανικό θεωρούν την απόφαση τελεσίδικη.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ταχύτητας Μοτοσυκλέτας 2021

Ο Άλεξ Παπαγεωργίου ισχυρίστηκε ότι την πτώση του την προκάλεσε ο Καρακώστας.

[/su_note]

Ο Δημήτρης Καρακώστας (HONDA CBR 600) κυριάρχησε στην κατηγορία SUPERSPORT στο 1ο αγώνα του ΠΠΤ 2021 που γίνεται μαζί με το Βαλκανικό, κερδίζοντας και στα δυο Πρωταθλήματα!

Ο Δημήτρης Καρακώστας έδωσε μάχη με τον Βούλγαρο Plamen σε όλο τον αγώνα και με τον Αλεξ Παπαγεωργίου (YAMAHA R6) που οδήγησε κάποιους γύρους στην αρχή, μέχρι την πτώση του στο  6ο γυρο στην στροφή 12, ευτυχώς χωρίς τραυματισμό!

Στην δεύτερη θέση του ΠΠΤ τερμάτισε ο Μενέλαος Κοντογιάννης (HONDA CBR 600) που ήταν 5ος στην συνολικά κατάταξη!

Το βάθρο του ΠΠΤ έκλεισε ο Γιώργος Γερακιανάκης (YAMAHA R6) στην 3η θέση μεταξύ των Ελλήνων και στην 8η της γενικής, μπροστά από τον Γιάννη Τζωρτζόπουλο (HONDA CBR 600) που τερμάτισε 4ος στους Έλληνες και 10ος στην γενική!