20 April 2024
Παν.Πρ.Ταχ. 2021

SUPERSPORT: Ο Δημήτρης Καρακώστας νικητής του 2ου αγώνα του ΠΠΤ 2021 και του Βαλκανικού στις Σέρρες – Χρόνοι – Αποτελέσματα – Φωτογραφίες

Ο Δημήτρης Καρακώστας (HONDA CBR 600) επιβεβαίωσε την κυριαρχία του στην κατηγορία SUPERSPORT και στον 2ο αγώνα του ΠΠΤ 2021 που γίνεται μαζί με το Βαλκανικό, κερδίζοντας και στα δυο Πρωταθλήματα!

Ο Δημήτρης Καρακώστας έδωσε μάχη σε όλο τον αγώνα και με τον Αλεξ Παπαγεωργίου (YAMAHA R6) που κατάφερε και πέρασε για ένα γυρο μπροστά, αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει την θέση του και τελικά τερμάτισε στην 2η θέση και το ΠΠΤ και στο Βαλκανικό!

Το βάθρο του ΠΠΤ έκλεισε ο Γιώργος Γερακιανάκης (YAMAHA R6) στην 3η θέση μεταξύ των Ελλήνων (6ος στο Βαλκανικό) μετα από μια όμορφη μάχη που έδωσε με τον Μενέλαο Κοντογιάννη (HONDA CBR 600)  που ήταν 4ος στο ΠΠΡ και 7ος στην συνολικά κατάταξη και στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα ήταν 3ος!

Στην 5η θέση τερμάτισε ο Γιάννης Τζωρτζόπουλος (HONDA CBR 600)  και 10ος στην γενική!