Motocross 2018

Κουζής και Λυρίου οι νικητές του 4ου αγώνα Motocross στην Χαλκίδα – Αποτελέσματα

Ο 4ος αγώνας της χρονιάς για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Motocross έγινε στην πίστα motocross της Χαλκίδας.

MX1

Στην MX1 μεγάλος νικητής για τέταρτη συνεχόμενη φορά φέτος ο δεκαπέντε φορές πρωταθλητής Ελλάδος, Παναγιώτης Κουζής (1-1),  ενώ στην δεύτερη θέση ήταν ο Αργύρης Τσαρνάς (2-2), όπου χθες ειχε κάνει τον ταχύτερο χρόνο της ημέρας, ενώ το βάθρο συμπλήρωσε ο Δημήτρης Κοντολέτας (3-3).

MX2

Στην ΜΧ2 νικητής για μια ακόμα φορά ο Νίκος Λυρίου(1-1) που κέρδισε και τα δυο σκέλη, ενώ δεύτερος ήταν ο Αλέξανδρος Γεωργαντάς (3-2) και τρίτος ο Παναγιώτης Παπίλας (2-3), ενώ στην MX2T νικητής ήταν ο Ανδρέας Ανδρέου (1-1) που κέρδισε και τα δυο σκέλη.

OPEN

Στην OPEN νικητής ήταν ο Σάββας Σάββας (2-1) με δεύτερο τον Βασίλη Πακαταρίδη (1-2) και  τρίτο τον Σταμάτη Δημολιάνη (3-3).

MX85

Στην κατηγορία MX85, νικητής ήταν ο Μάριος Κανάκης (1-1), όπου κέρδισε και τα δυο σκέλη μπροστά από τους Γιώργο Μαυράκη (2-2) και τον Μαρίνο Παυλόπουλο (5-3)

MX65

Στην κατηγορία ΜΧ65, νίκησε ο Δημήτρης Γανωτής (1-1) όπου κέρδισε και τα δυο σκέλη, δεύτερος ο Σωτήρης Φωτάκης (2-2) και τρίτος ο Μιχάλης Σακελλαρίου  (3-3).

QUAD

Στην κατηγορία QUAD, νίκησε ο Martin Milev (2-1) με δεύτερο τον Κώστα Ντούζο (1-2), και τρίτο τον Βασίλη Τριανταφύλλου (3-2), ενώ στην κατηγορία QUAD Β νικητής ήταν ο Pavel Kahsov .