Motocross 2015ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ

Τίτλοι τέλους για το πανελλήνιο πρωτάθλημα MX – 3 τίτλοι πρωταθλήματος για την KTM !!!

Το Σαββατοκύριακο 5 & 6 Σεπτεμβρίου διεξήχθη ο 7ος και τελευταίος αγώνας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος MX 2015 στα Δουνέικα Ηλείας.

Οι αναβάτες της ΚΤΜ, Αντώνης Σάγμαλης,  Άγγελος Βογιατζής και Σταμάτης Δημολιάνης κατέκτησαν τους τίτλους του Π.Π. ΜΧ για την φετινή χρονιά στις αντίστοιχες κατηγορίες ΜΧ 65, ΜΧ 85 και ΜΧ OPEN γράφοντας ένα ακόμη κεφάλαιο στην πετυχημένη ιστορία της KTM που παραμένει πάντα “Ready to Race”!

Παρά την σκόνη και την υπερβολική ζέστη, οι αναβάτες της ΚΤΜ απόλαυσαν την καλά προετοιμασμένη πίστα και έκαναν αυτό που ξέρουν καλύτερα, αναδεικνύοντας την υπεροχή της πορτοκαλί μάρκας.

Finalktm
Άγγελος Βογιατζής , Αντώνης Σάγμαλης, Σταμάτης Δημολιάνης Πρωταθλητές Π.Π. MX 2015

Και οι τρεις Πρωταθλητές τερμάτισαν στην πρώτη θέση και στα δύο σκέλη, κατακτώντας επάξια τη σημαία και τον τίτλο. Ο Αντώνης Σάγμαλης, της ομάδας ΜΑΚΙΝΑ, με την KTM 65 SX, και ο Σταμάτης Δημολιάνης  της ομάδας FANMOTO με την KTM 350 SXF τερμάτισαν με ευκολία στην πρώτη θέση. Ο Άγγελος Βογιατζής της ομάδας KTM SEE ξεκίνησε τον αγώνα με 6 βαθμούς διαφορά από τον πρωτοπόρο Α. Ανδρέου και γνωρίζοντας  ότι  κρίνεται ο τίτλος οδήγησε δυναμικά την KTM 85 SX και συνέλεξε τους πολύτιμους βαθμούς που του χάρισαν την πρώτη θέση στο  πρωτάθλημα του 2015.

Ο Αντώνης Σάγμαλης με KTM 65 SX αθλητής της ΜΑΚΙΝΑ

Στην κατηγορία MX1, ο Κυριάκος Κόττης οδηγώντας KTM 450 SXF της ομάδας ΚΤΜ  RACING CENTER 500, τερμάτισε στην 5η θέση και στα δύο σκέλη, κατακτώντας την 4η θέση στο Πρωτάθλημα. Ο Γιώργος Ηλιόπουλος με μια KTM 450 SXF επίσης της ομάδας ΚΤΜ  RACING CENTER 500, τερμάτισε στην 4η και 3η θέση, στα δύο σκέλη, παίρνοντας την 4η θέση στη συνολική βαθμολογία και την 7η θέση στο Πρωτάθλημα.

Ο Σταμάτης Δημολιάνης με KTM 350 SX-F αθλητής της FANMOTO

Στην κατηγορία ΜΧ2, ο Ιωάννης Μόσιος, οδηγώντας KTM 250 SXF της ομάδας ΚΤΜ  RACING CENTER 500, τερμάτισε στην 3η θέση και στα δύο σκέλη, κατακτώντας την 4η θέση στο Πρωτάθλημα.

Η ΚΤΜ S.E.E. θέλει να ευχαριστήσει θερμά τους αναβάτες και τις ομάδες του OFF ROAD ORANGE FAMILY αλλά και όλους τους ιδιώτες αναβάτες που συμμετείχαν με στο πρωτάθλημα με μοτοσυκλέτες KTM. Συγχαρητήρια για τη σκληρή σας δουλειά και για τους τίτλους που φέρατε στην οικογένεια της ΚΤΜ!